- Home
- /
- Pentominoes - Set of 72
Pentominoes - Set of 72
Pentominoes - Set of 72
Regular price
$34.62 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$34.62 USD
Unit price
/
per
Shipping calculated at checkout.
These 12 piece puzzles are perfect for teaching problem solving and patterning activities. Plastic pieces are scored in 1" sections so that visualizing area and perimeter is quick and easy. Ages 6-12. Pentominoes, Set of 6 (72 Pieces) packaged in a plastic bucket.
Key Features :
i : These 12 piece puzzles are perfect for teaching problem solving and patterning activities
ii : Plastic pieces are scored in 1" sections so that visualizing area and perimeter is quick and easy
iii : Set of 72 pieces
iv : Packaged in a plastic bucket
Key Features :
i : These 12 piece puzzles are perfect for teaching problem solving and patterning activities
ii : Plastic pieces are scored in 1" sections so that visualizing area and perimeter is quick and easy
iii : Set of 72 pieces
iv : Packaged in a plastic bucket
1011 people are viewing this product.
Couldn't load pickup availability
Expected Delivery: Fri 04 Apr - Sun 06 Apr
-
TACTILE
-
PROPRIOCEPTION
-
VESTIBULAR
Bundle & Save 10% off
Includes Free Shipping

Soft Play Flexible Seat for Kids
You’re SAVING $420.99 (10% OFF)
Add bundle to cart | $420.99You may also like


Bracket For Spring Sheet Trampoline
Regular price
$22.57 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$22.57 USD
Unit price
/
per

Spring sheet Baby Trampoline 2406
Regular price
$31.71 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$31.71 USD
Unit price
/
per

GONGE Spare Part: Replacement Spring for WING2400
Regular price
$14.22 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$14.22 USD
Unit price
/
per

GONGE Replacement Part Baby Trampoline Elastic Replacement Bands
Regular price
$22.57 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$22.57 USD
Unit price
/
per

Screws+Keys: Mono Trampoline, Handle
Regular price
$14.44 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$14.44 USD
Unit price
/
per
Foam & Ylw Cover For Wing2400 Replacement
Regular price
$113.07 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$113.07 USD
Unit price
/
per

Yellow Cover for Trampoline 2400
Regular price
$55.63 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$55.63 USD
Unit price
/
per

Handle for Trampoline 2400
Regular price
$57.38 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$57.38 USD
Unit price
/
per

Spring Sheet for Trampoline 2400
Regular price
$35.70 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$35.70 USD
Unit price
/
per

Handles for Baby Trampoline, 2 Pcs
Regular price
$71.15 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$71.15 USD
Unit price
/
per

Rubber Cover for Baby Trampoline
Regular price
$57.36 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$57.36 USD
Unit price
/
per

Screws+Keys for Baby Trampoline
Regular price
$65.46 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$65.46 USD
Unit price
/
per


Build N' Balance® Joints, Pack of 2
Regular price
$18.19 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$18.19 USD
Unit price
/
per


Fine Motor Tool Set
Regular price
$26.40 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$26.40 USD
Unit price
/
per


Rollables Farm Friends
Regular price
$26.44 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$26.44 USD
Unit price
/
per


Rollables Safari Friends
Regular price
$26.44 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$26.44 USD
Unit price
/
per


Transportation Linking Blocks, Set of 36
Regular price
$33.98 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$33.98 USD
Unit price
/
per


Fine Motor Feeding Friends
Regular price
$30.45 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$30.45 USD
Unit price
/
per



Build N’ Balance® Tilting Disc Set
Regular price
$70.91 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$70.91 USD
Unit price
/
per

Build N' Balance® Tactile Planks, Set of 3
Regular price
$138.68 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$138.68 USD
Unit price
/
per


Sensory Sound Eggs
Regular price
$40.87 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$40.87 USD
Unit price
/
per


Tactile Discs Nordic
Regular price
$114.51 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$114.51 USD
Unit price
/
per


Trampoline, Mono
Regular price
$557.36 USD
Regular price
$0.00 USD
Sale price
$557.36 USD
Unit price
/
per